Servis Desteği

Hakkımızda

Baksan A.Ş.; imalat sektöründe 70 yıllık bir geçmişe sahip olan, araç üstü ekipman ve yürüyen merdiven imalatında faaliyetlerini yürüten köklü bir firmadır.Baksan’ın hikayesi 1950’li yıllarda, çok usta bir tornacı olan Haşim Bakbak‘ın küçük bir atölye kurarak ilk adımı atmasıyla başlamış, Türkiye’nin ilk yürüyen merdivenini imal etmesiyle güçlenmiştir. Maddi imkansızlıkların had safhada olduğu, malzemenin bulunmadığı, teknolojinin kullanılmadığı bir dönemde 15-20 tonluk demirleri yürütmeyi başaran Haşim Bakbak, tüm güçlüklere rağmen yerli üretim yaparak tarihteki yerini almayı da başarmıştır.


Zamanla faaliyet alanlarını genişleten Baksan, yürüyen merdivenin yanı sıra üretim yelpazesine araç üstü ekipman imalatını da eklemiş; Ford Otosan, Mercedes Daimler, Isuzu, BMC, MAN, Otokar Şasi firmalarının onaylı araç üstü ekipman yapıcısı olmuştur. Daha sonra bünyesine Bakbak Turizm A.Ş., Hotel Tilmen, Ödül İnşaat ve BA’ S Yürüyen Merdiven firmalarını ekleyerek BAKBAK Grup haline gelmiştir. Teknolojik imkanların, yeterli bilgi ve tecrübenin desteği ile çalışmalarına aktif bir şekilde organize sanayi bölgesinde iki ayrı imalat tesisinde toplam 25.000 m2 (17.000 m2 kapalı) alan içinde devam etmektedir.Ürünlerini Yunanistan, Mısır, Ürdün ve Irak’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeye ihraç eden Baksan, komşu ülkelere doğrudan ihracatta sektörün önde gelen firmalarından olmuştur. Irak ve Suriye’ye petrol söndürmeye yönelik özel itfaiye aracı ve vakumtrak üretimini arttırarak, Suriye’de ilk bayiliğini de vermiştir.

Baksan A.Ş., 70 yıl önce bir torna atölyesinde başladığı üretimini dünya standartlarına taşımış, başta Orta Doğu ve tüm dünyaya ürünlerini pazarlamayı başarmıştır. Bugün BAKBAK Grup kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden sürekli çalışarak ve gelişerek Haşim Bakbak’ın izinde yürümeye devam etmektedir.